Zimní QRP 2019 OK1MWW

Účast Jirky OK1MWW v Zimním QRP 2019.

 

V letošním roce se nepodařilo zorganizovat tradiční  klubovou účast OK1KUO v zimním QRP z hřebene Orlických hor, tak jsem se rozhodl, že pojedu sám. Na Orlické hory jsem si ale netroufl, tak jsem hledal v okolí nějaký  kopec s rozumnou výškou a dostupností autem. Volba padla na letiště aeroklubu Polička . ASL 604 m , žádné stromy a dostupnost z hlavní silnice .  Dohoda s představitelem aeroklubu byla možná, tak jsem to zkusil. QTH se to ukázalo být zajímavé, žádné rušení, přístup po cestě, jen trochu závěj, ale Octavie 4 x 4 to zvládla.

Bohužel počasí bylo pod psa, drobný déšť, všechno hned mokré, podmínky na nic a ještě problémy s PSV antény.  Dvakrát jsem boural a stavěl stožár, abych nakonec zjistil, že se z neznámého důvodu zasunul v N konektoru vnitřní kolíček a nedosedl do dutinky na spojce N-N, kterou jsem instaloval místo obvyklého LNA.  Po povytažení kolíčku vše fungovalo, ale ztratil jsem hodně času. Navíc mě těsně před závodem navštívila hlídka policie, která mě viděla ze silnice a chtěla vědět, co že tam dělám. Slovní vysvětlení stačilo, nechtěli ani žádný doklad.

Začal jsem tedy asi o 10 minut později, ale na 70 cm toho stejně moc nebylo.  Nebýt ON4KST, asi by se ani žádné delší QSO nepovedlo. Nakonec  z toho bylo 25 QSO na70 cm s ODX 9A5M a S54T, jinak jen samí OK a jeden OM.

Na 2m to bylo lepší  , celkem  48 QSO , ODX DL2GWZ z JN57BQ, který na ON4KST  psal, že má 5W a 5 element anténu.

Ve fotogalerii jsou dvě fotky ,za zmínku stojí použití tabletu jako druhého monitoru k notebooku, ( opřený vpravo ) na kterém běží ON4KST.  Na druhé fotce je FT897 s cékvidlem. Deník jsem použil VUSC, nedám na něj dopustit. Ovládání rotátoru z VUSC je k nezaplacení, nemusel jsem ven z auta do toho hrozného marastu.   Fotku venku jsem zapomněl udělat, měl jsem toho mokra už dost a rychle jsem balil.

 

4.2.2019       Jirka OK1MWW