Závodní víkend OK1VOF

Závody o víkendu 14. - 15. května 2016

 

Na víkend 14.-15. května 2016 připadly dva závody, kterých jsem se rozhodl zúčastnit. V sobotu odpoledne od 13 do 16 UTC DIG VHF Party na 144 a 432 MHz (změna oproti minulu, kdy 70 cm bylo od 16 do 18 UTC a na kopci tou dobou už stanice moc nebyly), a v neděli obvyklý provozní aktiv.

V sobotu jsem, pokud nebude moc nepříjemno jsem chtěl vyrazit na Pustý (JO80ff, 788 m ASL), a protože radar ráno ukazoval že pršet už by nemělo tak jsem po obědě vyrazil. Na kopec jsem přijel včas, postavil zařízení (FT-857 napájené z autobaterie + ant na 144 a 432 MHz) a i když foukal vítr, odvážně jsem začal závodit od stolíku pod stožárem (viz foto ve fotogalerii). Protože ale vítr funěl čím dál víc, nakonec jsem po hodině „emigroval“ do auta, kde se dalo vydržet. Asi po čtvrthodině závodění mě překvapil přílezd auta, vybaveného anténami a posádka se divila (stejně jako já) že je někdo předběhl. Ale domluvili jsme se, že si nebudeme překážet, protože se jednalo o CB-čkáře, kteří přijeli na závod od 18 do 6 hod UTC. Po závodě jsem s nimi dal na chvíli řeč, a docela mě šokovali – jednalo se o partu ze Znojma, která prý na Pustý jezdí už delší dobu.

Vlastní závod docela ušel, bylo dost stn z DL a ODX byl DL8NCM z JN49NR – 529km. Na 70 cm byl nejdelší DL8RBS/P z JN69CU, 307 km.

 

V neděli jsem vyrazil nad letiště u Jehnědí (JN89dw) s tím, že počasí bude horší než v sobotu a nemýlil jsem se. Bylo zima, funělo docela zčerstva a místy i pršelo. Navíc na místě byla docela vysoká tráva, a tak bylo o zábavu postaráno – pár podložek a jedna matička upadlé při montáži ant tam zůstaly, v trávě jsem je opravdu nenašel. Vše jsem postavil včas, a tak jsem začal závodit tentokrát už zrovna z auta. Ale protože mám rotátor na "ruční pohon", tak otevřeným oknem stejně dost foukalo. Během závodu se na mě přišli podívat dva čápíci (viz obrázek, ale jen z telefonu, tak nejsou moc zřetelní). Stn bylo zdá se mi méně, ale zato pár 9A a S5 – ale ty částečně až po aktivu, kdy ještě pokračují slovinský a chorvatský závod a na pásmu utichne rušení od OK stn. Mapky QSO z obou závodů a fotografie jsou jako obvykle ve fotogalerii.

 

15.5.2016                                 Alex OK1VOF