UHF 2015

Poslední závod VKV sezóny na Zakletém vrchu

 

Patrně optimistická předpověď počasí způsobila, že na UHF contest jsme vyrazili v téměř kompletní sestavě. Alex OK1IUO, Vojta OK1GI, Honza OK1MUO, Lexa OK1VOF a Jirka OK1MWW. Po příhodě s děravou pneumatikou při odjezdu  na VHF contest před měsícem jsem s obavami bral telefon od posádky druhého auta. Oznámení bylo stručné – jedeme do pneuservisu. Na kopci nám Honza s úsměvem ukazoval 140mm dlouhý hřebík, ze kterého prý koukala ven jen hlavička. Někdo sbírá známky, druhý pivní tácky a někdo zase staré hřebíky. Na kopci jsme se sešli téměř najednou okolo deváté hodiny. Postavili jsme všechno, co máme – 70, 23, 13 a 9cm. Jen na 9cm jsme museli použít náhradní zdroj, protože ten původní zůstal doma. První závada se objevila právě na 9cm - Jirka se nikam nedovolá. Vzpomínáme, že toto se nám už jednou stalo a po výměně zdroje žilo i toto pásmo. Bohužel jsme přišli o dost spojení. Podmínky na začátku závodu se zdály být průměrné. Zvlášť ze západu stanice nepřicházely. O půlnoci jsme na tom však na 23 a 13 cm byli v porovnání s minulými lety celkem dobře. V neděli dopoledne jsme ucítili „elektrický“ smrad. Za chvíli se už kouřilo z ovládací skřínky rotátoru pro 13/9cm. Po rozebrání, odvětrání a vychladnutí jsme se odvážili ho zapnout znovu (hořela jen izolace trafa). Točil se pouze do 245 stupňů. Po vylezení nahoru na sloup bylo vše jasné. Kabely byly namotané 3x dokola a víc už prostě nepovolily. Může za to závada SW při použití „reversu“ – otočení o 180 stupňů.

Konečné výsledky jsou v následujícím přehledu. Na 23cm jsme nakonec dosáhli našeho druhého nejlepšího výsledku a hranice 50tis bodů zůstala i letos nepokořena.

 

70cm        165 QSO    32 650 bodů        ODX   I4JED       781 km

23cm        144 QSO    48 765 bodů        ODX   IQ1KW     932 km

13cm          42 QSO    10 063 bodů        ODX   DR9A       609 km

9cm             9 QSO      1 179 bodů        ODX   OL4A       216 km

 

Ráno přišel Honza se zprávou, že má prázdnou pneumatiku. Alex dokonce i našel příčinu – v místě, kde normálně jezdí všichni ze země trčel kus betonářské oceli z  patky původní lanovky. Sbaleno jsme měli do dvou hodin po závodě. Před odjezdem jsme ještě stihli naložit více jak čtvrttunový křemínek místo trpaslíka do zahrádky a kopec jsme opouštěli před půl sedmou s pocitem pěkného podzimního víkendu na horách.

 

Obrázky jsou uloženy v sekci „fotogalerie“.

Děkujeme všem za spojení v celé letošní VKV sezóně.

 

7.10.2015                              Vojta – OK1GI