Rekapitulace OK1VOF za 2. pololetí 2022

Souhrn aktivit OK1VOF s informací o okresním setkání

 

   Za druhou polovinu roku 2022 jsem se vysílání věnoval spíše sporadicky. Takže žádné spojení via satelity ani meteory, jen klasika CW a SSB (a pár FT8 na 144 MHz).

 

   Na KV pořád nemám pořádnou anténu, tak jsem si postavil na zahradě 6m vysoký „vertikál“ z RM trubiček, který jakžtakž chodí na 40m, což jsem použil několikrát v Memoriálu OK1WC s automatickým anténním tunerem N7DDC a 5W FT817, čili setup nic moc. S pokročilým podzimem už se mi nechtělo cestovat na zahradu, a tak jsem zkusit opět použít vertikál V7+ na střeše, který ale je poněkud „nemocný“, takže PSV taky bída. Ale dalo se použít jednak v Memoriálu a taky v CQ WW CW (25 QSO) a OKOM DX CW (20 QSO) Contestu – celkem od září 107 spojení. V tom je i pár „masochistických“ spojení v Memoriálu s TRXem SWL-40 s 1W do těch RM trubiček :(

 

   Na VKV jsem se zúčastnil jednak IARU VHF Contestu, MOON Contestů na 144 i 432 MHz, provozních aktivů, Vánočního závodu a taky si dělal ostudu svojí (ne) CW v A1 contestu. Celkem to dalo 396 QSO, v tom i 10 QSO modem FT8. Takže nic moc výsledky.

 

   Z „nevysílacích" aktivit jsem se zúčastnil setkání ve Strojeticích, které pořádá Zdenek OK1AR  a kde jsem opět potkal pár známých z Teplic a okolí.

 

   Poslední akcí na které jsem se podílel bylo okresní setkání v Ústí 27.12., které se povedlo, přišlo 16 HAMů a 3 XYL (obrázek účastníků se značkami v galerii). A mimo posezení u dobrého jídla a pití jsme si vyslechli povídání Jirky 1MWW o vybavení OK1KUO pro mikrovlnná pásma a Vojty (spolu s Markem 1MV) o vysílání z Afriky v rámci CW WW CW Contestu.

 

   A taky jsem dokončil poslední z SWL TRXů (SWL-20), který v krabici čekal skoro 15 let na vzkříšení. Teď ještě poladit  a udělat na něj alespoň jedno QSO hi … Obrázek celé „flotily“  SWL je v galerii, tuner N7DDC ještě bez popisu předního panelu.

 

11.1.2023    Alex OK1VOF / OK4AS