Od VHF dne rekordů po OKOM DX CW u OK1VOF/OK4AS

Aktivita OK1VOF od září do listopadu 2019

 

V poslední době se mi nějak nechtělo psát info na web, a tak jen krátce co jsem podnikal od září do půlky listopadu, většinou jen z domova :

V září jsem se zúčastnil VHF Dne rekordů samozřejmě v kategorii LP s výsledkem 108 QSO a ODX 5P5T za 614 km.

V říjnu jsem vyrazil do UHF dne rekordů jednak na 432 MHz, kde jsem spáchal 29 QSO za 3904 bodů, ODX do JO50JP - 404 km, a taky na 9 cm, kde se ale vůbec nedařilo, pouze 1 spojení  s OK1KUO. Pokusy o spojení s ostatními stn co byly podle chatu na 9 cm  se nepovedla, takže zklamání.

Začátkem listopadu jsem se chvíli potrápil v A1 / Marconi memoriálu ale jen v sobotu večer, takže 6 hodinová kategorie a 23 QSO a best DX DK0NA 341 km.

 

Také jsem vyrazil do „menších“ závodů, a to provozních aktivů v září i říjnu s výsledkem skoro klasickým kolem 40-50 QSO na 144 MHz a v říjnu i pár qso na 70 cm.

V tomhle období jsem si taky hrál i s modem FT8 na 144 MHz, když kupodivu na jinak prázdném pásmu bandu se dala udělal spojení do okolních států včetně OZ, a namotal jsem se do zářijového a říjnového 144 MHz Nordic Activity v tomhle modu. Byla to zajímavá zkušenost když se mi WSJTX po příjmu zavolání OK1VVT sám přepnul do „závodního“ modu – koukal jsem jak vrána co se to děje že SW najednou dává report 5x a číslo spojení místo u FT8 obvyklého –XXdb.

 

A ještě se mi podařilo nastavit ICOM 9100 na satelitní provoz, rozchodit ho se SW GPREDICT  a udělal pár qso via satelit – via eQSL a LoTW už mám potvrzené DL, G, GM a EA. Audio z jednoho QSO je tady.

 

Na KV jsem se 5 x vydal na zahradu abych se zúčastnil QCX testu – vše CW a QRP. A nakonec jsem se vypravil na zahradu  a udělal pár CW qso v OK/OM DX contestu. K téhle nepředloženosti mě přiměl pohled na tabulku obsazenosti okresů před závodem, kde to vypadalo že z okresu FUO nikdo nepojede. Nakonec jak jsem zjistil tak jely min. další 3 stanice ale budiž alespoň jsem si zkusil CW ve velkém závodě. Jel jsem jen na 3,5 MHz (jinou antenu na zahradě nemám) a s tou anténou (2 x 20m dipol 4 m vysoko) jsem díru do světa neudělal – 35 QSO a 14 zemí.

Do galerie jsem dal mapky QSO z VHF a UHF a taky přehled zemí v OK/OM contestu.

 

15.11.2019      Alex - OK1VOF / OK4AS