Listopadový týden v Teplicích

Pár závodů odjetých v Teplicích

 

Od  10. do 21.11. jsem strávil pár dní v Teplicích, kde mě čekaly „rajony“ na baráku. A abych se nenudil, vzal jsem s sebou zařízení protože v tu dobu proběhly 3 závody : FM pohár, moon contest na 50 MHz a provozní aktiv. Všech jsem se zúčastnil, i když s různým nasazením.

 

FM pohár z bytu s FT-817 a magnetkou na parapetu dal skoro obvyklých (pro tuto lokalitu) 7 QSO na 144 MHz a 3 QSO na 70 cm, čili nic moc ale ušlo to.

 

Moon contest jsem chtěl odjet jen tak ze srandy původně někde z kopce, ale byl fujtajbl a tak jsem zůstal opět doma. Jako anténu jsem měl s sebou něco čemu se myslím říká Kulikov (viz obrázek) z radiostanic R-107 atp. a originálně by se měla použít na stožáru s protiváhami. Na parapet se mi vešla jen taktak a samozřejmě bez stožárku i protivah ale PSV  bylo použitelné (asi zafungoval ten parapet). S 5W od FT-817 jsem nečekal zázraky a doufal alespoň v jedno spojení. Ale chvíli po začátku přišel šok kdy na cw výzvu mě zavolal OK1IEI z Prahy (123 km), dopadlo s ním i SSB spojení a pak se podařilo ještě 5 dalších QSO. Prostě šok, tolik QSO jsem na 50 MHz v Moonu doma snad neudělal. Takže 441 bodů a 4. místo v tomto kole.

 

A jako poslední závod byl provozní aktiv v neděli 20.11. Napřed jsem s účastí z kopce váhal protože v sobotu v Teplicích celý den pršelo (a když nepršelo tak lilo) a jet na vrchol Krušných hor v dešti se mi nechtělo. Ale nakonec se počasí umoudřilo, v noci přestalo pršet a tak jsem vyrazil na své oblíbené místo pod Komáří vížkou. Sice nepršelo, ale zato jsem celou dobu byl v mracích (přitom dole bylo jasno a prý se občas ukázalo i sluníčko) a dohled tak na 50 m. Ale pracoviště v autě se podařilo postavit, krcka na 3m stožárku taky fungovala a tak se nakonec závod docela povedl, i když jen na 144 MHz (na 70cm jsem neměl anténu a krcka si tohle pásmo nenechala líbit). A tak výsledek byl 1x 9A, 2x HG, ale kupodivu jen jeden DL i když ti byli takříkajíc „za rohem“. Best DX byl 9A0V  za 733 km, a výsledek 53 QSo, 174 b, 11 čtverců a 1914 bodů (v km to dalo 7912 km).

 

Pár obrázků je v galerii.

 

22.11.2016         Alex OK1VOF (a v Moon Contestu OK4AS)